" "

5 trików jak w prosty i tani sposób sprawić, aby nasz dom pachniał

06.10.20

 

Pachnący odkurzacz

 


 

Wystarczy, że skropisz nowy worek od odkurzacza swoim ulubionym olejkiem zapachowym i zaczniesz odkurzać. Efekt jest natychmiastowy.

 

 

 zdj.1 worek od odkurzacza skropiłam 3 kroplami olejku Earl grey marki Milleriori Milano

 

 

Resztki świec

 


 

Nie wszystkie świece wypalają się do końca.  Jeśli w Twojej pozostał jeszcze wosk to wyskrob go delikatnie z naczynia.  Włóż go do podgrzewacza, jeśli świeca była zapachowa to wystarczy, że zawartość podgrzejesz. Jeśli nie, to możesz delikatnie  skroplić wosk olejkiem eterycznym. A naczynie po świecy  dokładnie umyj i może posłużyć za przybornik lub świecznik.

 

 

 zdj.2 resztki wosku z świecy zapachowej włożyłam do podgrzewacza.

 

 

zdj.3 pojemnik po świecy ipuro wykorzystałam jako przybornik na ołówki.

 

 

Patyczki rattanowe

 


 

Patyczki, które były zanurzone w zapachu będą jeszcze  przez długi czas pachnieć, dlatego szkoda je wyrzucać. Przecież jest tyle zakamarków, w których mogłoby pachnieć. Powkładaj patyki do  szuflad, samochodu, torebki czy butów. Za każdym razem, gdy otworzysz szufladę czy karton z butami wyczujesz przyjemny zapach. Możesz też użyć kostek mydła, to stary i sprawdzony sposób naszych Mam na ładny zapach w szafie.

 

 

Resztki zapachu

 


 

Kiedy w falkonie pozostała resztka zapachu, wlej ją do podgrzewacza i rozcieńcz z wodą.  Zapach szybko rozniesie się po całym mieszkaniu, a Ty wykorzystasz zapach do ostatniej kropli.

 

 

zdj.4 resztkę zapachu wlałam do podgrzewacza, a patyki włożyłam do szaf, flakon umyłam i wlałam uzupełniacz.

 

 

Cukier waniliowy

 


 

Kto nie lubi zapachu świeżo upieczonego ciasta?  Kojarzy nam się z ciepłem domowego zacisza. To jeden z cudowniejszych aromatów i  w bardzo prosty sposób możemy go osiągnąć, nie piekąc ciasta.  Trick ten jest stosowany przez agentów nieruchomości, którzy chcąc skłonić nas do zakupu mieszkania, wodzą nas za nos.  Polega on na podgrzaniu cukru waniliowego w piekarniku. Cukier waniliowy znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Wystarczy rozsypać go na blaszce, wyłożonej papierem do pieczenia i na chwilę włożyć do piekarnika. Podgrzewać go w 150 stopniach. Zapach ciasta gwarantowany!

 

......a jeśli Wy macie jakieś fajne i sprawdzone metody to śmiało przesyłajcie je na maila: biuro@decordc.pl . Wasze porady opublikujemy na blogu.  

 

 

Otrzymujesz rabat 10%

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!