" "

Dyfuzory ultradźwiękowe czyli dobre wibracje.

12.05.21

Czym są dyfuzory ultradźwiękowe?

 

Dyfuzory ultradźwiękowe to elektroniczne dyfuzory, które mają za zadanie posłużyć nam do aromatyzacji pomieszczeń. Zostały zaprojektowane tak, aby dać nam jak najwięcej korzyści płynącej z aromaterapii, wypełnić przestrzeń oraz nasze ciało i umysł dobroczynnymi olejkami eterycznymi. Wystarczy, że dobierzemy odpowiednie olejki, w zależności od naszych potrzeb i w prosty sposób, możemy wpływać na nasze samopoczucie.

 

 

Jak działają?

 

To urządzenia bardzo proste w obsłudze. Ich atutem jest z pewnością cicha i subtelna praca. Są jak wodospad, wprowadzają do powietrza chłodną, uspokajającą mgiełkę i tworzą przyjemnie pachąnącą atmosferę.

Działają na zasadzie wibracji ultradźwiękowych, czyli fal dźwiekowych, których ludzkie ucho zwykle nie jest w stanie wykryć. W środku każdego dyfuzora znajduje się ceramiczny dysk, który wibruje, tworząc fale ultradżwiękowe, to właśnie one rozbijają olejki na mikrocząsteczki. Poprzez dyfuzję trafiają do powietrza w postaci jonów ujemnych. Jony naładowane ujemnie łączą się z szkodliwymi cząsteczkami naładowanymi dodatnio i w ten sposób pomagają oczyścić powietrze.

Wystarczy napełnić zbiornik dyfuzora wodą i dodać wybraną mieszankę olejków eterycznych. W ten sposób urządzenie toworzy delikatną mgiełkę olejku i wody wprowadzając ją do powietrza.

 

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi rozpylaczami zapachu, a dyfuzorami ultradźwiękowymi?

 

Przede wszystkim dyfuzory ultrasoniczne nie wykorzystują żadnego ciepła ani wentylatorów. Tworzą chłodną mgiełkę, która rozprowadza olejki eteryczne, nie zmieniając ich właściwości. Mieszanka wody i olejków nie ulega denaturacji, czyli nie zmienia się skład chemiczny. Proces ten następuje np. w przypadku świec zapachowych czy podgrzewaczy. Olejki zawarte w wosku, podczas palenia, tracą swoje właściwości terapeutyczne. Nie oznacza to oczywiście, że palenie świec jest złe, bo jeśli chodzi nam o sam zapach to denaturacja nie powinna być przeszkodą.

 

Dla kogo ?

 

Dla wszystkich, którzy chcą w wygodny i niedrogi sposób poprawić swoje samopoczucie i jakość życia. W połączeniu z odpowiednią mieszanką olejków eterycznych mogą pozytywnie wpłynać na nasze zdrowie i stan ducha. Możesz używać ich do łagodzenia bólu głowy, problemów alergicznych, po stresującym dniu, problemów z zasypianiem, chrapaniem, w celu odprężenia się czy relaksu.

 

 

Jak dbać o dyfuzor?

 

By dyfuzor służył nam jak najdłużej warto o niego dbać. Oznacza to regularne czyszczenie, najlepiej po każdym użyciu. W ten sposób unikniemy gromadzenia się pleśni w środku, a także mieszania się resztek zapachu z nową esencją. Najlepiej stosować się do wskazówek i zaleceń producenta, które znajdziemy w załączonej do opakowania instrukcji obsługi. To pozwoli nam na bezpieczne użytkowanie urządzenia , a w przypadku awarii pozytywne rozpatrzenie gwarancji.

 

Otrzymujesz rabat 10%

Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o rabatach, ofertach specjalnych i promocjach jako pierwszy!